середа, 19 серпня 2020 р.

Видання для бібліотеки від Благодійного фонду “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”

    З метою забезпечення читачів новими та актуальними виданнями задля підвищення обізнаності про Голокост в Україні та світі, і Трагедію Бабиного Яру зокрема, наша бібліотека отримала книжки, видання яких було здійснено за підтримки Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” та які ми вважаємо важливими та цікавими для дітей та дорослих, аматорів та дослідників - користувачів нашого закладу.

    Пропонуємо вашій увазі:


    Джонс Адам. Геноцид. Вступ до глобальної історії. - Київ: Дух і Літера, 2020. - 696 с.

«Геноцид: Вступ до глобальної історії» - це наймасштабніший за своїм охопленням посібник із проблем геноциду серед усіх, що видані дотепер. У цій унікальній книжці, яка відображає найновіші підходи в дисципліні genocide studies, геноцид розглядається водночас і як історичне явище, і як теоретичний і правовий концепт.

Це незамінне видання для дослідників геноцидів та всіх, хто зацікавлений у пізнанні однієї з найтривкіших хвороб людства.

    Фолман Арі, Полонський Давид. Щоденник Анни Франк. Графічна адаптація. - Київ: Видавництво, 2020. - 152 

Це історія на всі часи. Нове покоління відкриває її для себе заново. «Щоденник Анни Франк» не має аналогів. Юним і дорослим читачам він дарує дивовижний дух дівчинки, якій довелося пережити найбільші жахи, що їх бачив сучасний світ. Але їй вдалося залишитися переможно і зворушливо людяною.Дане графічне видання «Щоденника» містить  чимало цитат з оригіналу. Залишаючись вірним йому, воно пропонує незвичайні візуальні інтерпретації, додає нових значущих шарів та безпосередності цьому класичному твору літератури Голокосту.

    Чорна книга: про злочинне повсюдне знищення євреїв німецько-фашистськими загарбниками в тимчасово окупованих районах Радянського Союзу та таборах знищення в Польщі під час війни 1941–1945 років / упоряд. Ілля Еренбург, Василь Гроссман. - Київ: Дух і Літера, 2020. - 520 с. 

Вперше пропонується український переклад «Чорної книги» - збірки свідчень і документів про Голокост, зібраних Єврейським антифашистським комітетом у роки Другої світової війни. Оригінальний текст книги було набрано 1947 року, однак розгортання антисемітської кампанії в СРСР завадило її публікації. 1980 року збірку вперше видано в Єрусалимі на основі підготовчих матеріалів, виявлених в особистому архіві Іллі Еренбурга його дочкою Іриною.

Для істориків, студентів, вчителів і всіх, хто цікавиться історією Східної Європи    

Шпігельман Арт. Маус. Сповідь уцілілого. - Київ: Видавництво, 2020. - 296 с.  

«Маус» - історія Владека Шпігельмана, польського єврея, який пережив Голокост, і його сина-художника, що намагається примиритися з родинною історією, створивши про неї комікс. Лауреат Пулітцерівської премії 1992 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар