субота, 23 листопада 2019 р.

Людської памяті мости... (День памяті жертв Голодомору )

       Щороку, в четверту суботу листопада ми згадуємо мільйони українців, які загиинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках, ми говоримо про тисячі українських сіл та хуторів, які зникли з лику землі після найбільшої трагедії минулого століття.
      











       Ти кажеш не було голодомору?
      І не було голодного села?
      А бачив ти в селі пусту комору,
      З якої зерно вимели до тла?
Як навіть варево виймали з печі
І забирали прямо із горшків,
Окрайця забирали з рук малечі
І з торбинок нужденних стариків.
      Ти кажеш не було голодомору?
      Чому ж тоді, як був і урожай
      Усе всуціль викачували з двору,-
      Греби, нічого людям не лишай.
Я бачив сон у ту зловісну пору
І пухлих і померлих на шляхах
І досі ще стоять мені в очах...
А кажеш - не було голодомору!

четвер, 21 листопада 2019 р.

Віра Марущак. Під лежачий камінь вода не тече

          Сьогодні святкує свій день народження чудова дитяча письменниця, вчитель, журналіст, бібліотекар -  Віра Іванівна Марущак. 

          Мабуть немає в області такої бібліотеки, де б не було хоча б одної книги нашої землячки. Діти завжди з великим задоволенням спілкуються з героями книг Віри Іванівни - "Пригоди Нюмочки", "Цезар, Галка і Нови рік" - невеликий перелік книг, що ніколи довго не стоять на бібліотечних полицях. 
    Зичимо їй міцного здоров'я і творчих успіхів, ну і звичайно чекаємо на нові твори!
           


четвер, 14 листопада 2019 р.

Вивчаємо дорожні знаки (урок безпеки дорожнього руху)

           В рамках Тижня дорожнього руху з вихованцями 3-9 класів спеціальної школи-інтернату проведено урок "Вивчаємо дорожні знаки". Діти познайомилися з видами дорожніх знаків (попереджувальні, заборонні, наказові, інформаційно-вказівні, знаки сервісу). 

          Переглянули 5 анімаційних музичних роликів соціальної інформаційної кампанії "Стривай!" про 5 головних факторів ризику в  ДТП, які в Україні та світі є найпоширенішими. Дізналися сумну статистику ДТП за роки незалежності.
  Також познайомилися з креативною безпекою дорожнього руху: як бачать безпеку дорожнього руху в соцмережах та на автобанах Німеччини.

Дитяча преса для молодших школярів (медіазаняття, 3 клас)

         Не є таємницею, що останнім часом дитячим періодичним виданням тяжко конкурувати з Інтернетом. Зараз в Україні видається близько 70 дитячих газет та журналів. Як зорієнтуватися в тематичній різнобарвності та такому потоці періодики? 

        Сьогодні учні 3 класу познайомилися з журналами та газетами для молодшого шкільного віку, які надходять до сільської бібліотеки в останнє десятиріччя: Малятко, В гостях у казки, Умійко, Барвінок, Яблунька, Абетка казок, Пізнайко та для старших школярів - Журавлик, Пригоди, Сто талантів, Однокласник, Жасмин. Діти дізналися, як створити чудові вироби в різних техніках (орігамі, декупаж, макраме, квілінг, бісероплетіння та ін.). Класний керівник Муха Олена Володимирівна запропонувала дітям на уроці трудового навчання зробити рибки в техніці орігамі. Від сільської бібліотеки діти отримали в дарунок закладки для книг.

пʼятниця, 1 листопада 2019 р.

Архітектура рідного села (екскурс в минуле)

            В 2019 році ми відмічаємо 210 річницю від заснування села Широколанівка (в минулому німецька колонія Ландау). 
       
Вихованці спеціальної школи-інтернату з вихователем Копач Вікторією зробили віртуальну подорож в минуле нашого села і послухали розповідь бібліотекаря Комлєвої Наталії про архітектуру нашого краю, про храми села, про старі будівлі навчальних закладів.

            Переглянули фото наших користувачів, які є в фотоархіві нашої бібліотеки, адже деяких будівель вже немає (ветеринарна лікарня, агрошкола), деякі знаходяться в стані руйнації (аптека, школа, кірха, ворота ).
            
Познайомилися з книгами Ніни Денисюк про храми села.